Profesní komora STK

Aktuality

Aktuality a tiskové zprávy

Konference v PS

03. září 2019

Dostali jsme od p. poslance Bláhy za hnutí ANO pozvánku na sněmovní konferenci na téma „Deregulace počtu stanic technické kontroly: Zjednodušení, nebo ztráta kontroly?“,.

Této konference se účastní předseda a někdo další z předsednictva.

Bližší informace přineseme v členské sekci.

předseda PK STK Jiří Rejmon

Související odkazy:

Zájmové skupiny neustále útočí na provozovatele STK

10. červenec 2019

Útoky na provoz STK se stále ze strany ASEMu stupňují. To i přes neudržitelnost jejich argumentace. Jde o útok na provoz STK špatně skrývaný pod maskou nepsrávně prováděných emisí.

Poslední  aktualizace tohoto článku proběhla dne 18.7.2019

Již někoikrát jsme zjišťovali, jak je prováděna práce na stanicích měření emisí. Zde jsme se dostali k zajímavým poznatkům. Jednak je faktem, že Stanice měření emisí  z více jak 80% provozují autoservisy a to i v současné době. Další zajímavou informací je, že při kontrolách jsou zavírány právě stanice měření emisí při autoservisech. Hovořili jsme s některými lidmi a Ti nám potvrdili, že větší problémy z hlediska dodržování předepsaných postupů jsou právě na autoservisech.

Je vidět, že stanice měření emisí se namjí čeho bát a zjevně na to hřeší. Po jeijch uzavření jsou pak okamžitě otevírány pod jiným provozovatelem a vesele jsou  dál provozována ve stejném duchu, protože jejich podnikání není regulováno. Toho by rád dosáhl ASEM i v oblasti STK. Pak by každý subjekt si mohl  dělat co chce a nebál se, že mu odeberou licenci, protože si obratem zařídí novou.

18.7.  Zástupci autoservisů tvrdí, že se emise měří nesprávně a žádají přísné kontroly na Stanicích měření emisí

Podrobnosti najdete v členské sekci a to i k aktualizacím.

 

Informace

Do členské sekce byl přidán archiv a interní trvalé dokumenty komory.

Pokud jste členem, máte splněny povinnosti podle stanov a nemáte přístup do členské sekce, požádejte o něj. Zajistíme přístup.

V případě, že nejste členem komory, stáhněte si přihlášku, zašlete nám ji a my Vám napíšeme, co dále. Členy PK STK se mohou stát Stanice technických kontrol z celé České Republiky